Autorzy

Rafał Toborek (pomysłodawca, programista, administrator, redaktor)

Podczas sympozjum w Gdyni

Na pomysł strony wpadłem jeszcze w 2003 roku po obejrzeniu filmu „Niebieski”. W kilka dni później powstała pierwsza wersja serwisu, którą rozwijałem z przerwami do 27 lutego 2011 roku. W czasie istnienia serwisu poznałem wiele ciekawych osób, które utwierdziły mnie w przekonaniu o potrzebie istnienia miejsca takiego jak to. Dzięki Witkowi Paczkowskiemu oraz „Aniołowi” strona wzbogaciła się o wiele cennych materiałów. Zmotywowany pomocą przyjaciół oraz popularnością serwisu postanowiłem stworzyć nową wersję, która opublikowana została w dniu XV rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Mam nadzieję, że podróż przez naszą stronę będzie dla państwa interesującym doświadczeniem, które pozwoli przybliżyć sylwetkę „reżysera dusz”.

Serwis współtworzą również:

Witold Paczkowski (redaktor)

Jeśli chodzi o mnie to interesuje się głównie filmem i literaturą (lubię Fiodora Dostojewskiego). Z polskich reżyserów największą sympatią darzę Krzysztofa Kieślowskiego za ponadczasowość jego filmów. Za szacunek dla drugiego człowieka i dostrzeganie w nim, mimo różnych okoliczności, tego co dobre i szlachetne. Filmem do którego mam największą sympatie i który wywarł na mnie największy wpływ jest „Przypadek”. Staram się propagować wiedzę o twórczości Kieślowskiego dlatego dużo radości daje mi praca przy współtworzeniu serwisu.

„Anioł” (redaktor)

Interesuję się Prawem i Filozofią (uwiebiam czytać kodeksy i literaturę z zakresu Prawa Karnego i Kryminalistyki, z Filozofii bardzo cenię dzieła śp. O Alberta Krąpca, św.Tomasza z Akwinu i Arystotelesa). Moja pasą jest oglądanie filmów. Lubię reżyserów polskich (m.in. Wajdę). Szczególnym sentymentem darzę filmy Krzysztofa Kieślowskiego. Pierwszym filmem, który zobaczyłam był Dekalog – cykl nawiązujący do dziesięciorga przykazań, póżniej obejrzałam „kolorową” Trylogię, Podwójne Życie Weroniki i inne filmy. Krzysztof swoim spojrzeniem na człowieka i poszukiwaniem dobra w każdym z nas zmienł moje życie. Nie będę pisać o jego twórczości (zrobiło to za mnie wielu krytyków). Napiszę tylko, że te filmy są i będą częścia mojego życia. Ogromnie się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę i propagować twórczość Krzysztofa.

Serdecznie dziękujemy osobom, bez których powstanie serwisu nie byłoby możliwe:

  • dziękujemy pani Annie Klimek oraz Troopowi za możliwość wykorzystania materiałów z ich stron,
  • dziękujemy panu Piotrowi Jaxa-Kwiatkowskiemu (www.jaxa.com) za udostępnienie zdjęć z jego prywatnej kolekcji,
  • dziękujemy autorom Internetowej Bazy Filmu Polskiego dzięki, którym mogliśmy stworzyć bazę filmową (www.filmpolski.pl),
  • dziękujemy Muzeum Kinematografii w Łodzi (www.kinomuzeum.pl), a w szczególności pani Krystynie Zamysłowskiej za zaproszenie na sympozjum „Kieślowski i jego uczniowie”, które odbyło się w czerwcu 2011 roku w Gdyni,
  • dziękujemy Krzysztofowi Kieślowskiemu i w hołdzie składamy mu ten serwis poświęcony jego twórczości.

Zezwalamy na wykorzystywanie materiałów zawartych w serwisie do celów niekomercyjnych. Zwracamy się jednak z prośbą o podawanie informacji na temat źródła pochodzenia artykułów jak również materiałów filmowych lub zdjęć.

__
Rafał Toborek

Możliwość komentowania została zablokowana.

Bear