[2005] Piekło

Zwolniony z więzienia mężczyzna wdaje się w ostrą kłótnię z żoną. Ich trzy córki będą świadkami tragedii, do której dojdzie w wyniku sprzeczki. To wydarzenie zaważy na ich późniejszym dorosłym życiu… Mija 20 lat. Poznajemy obecne życie trzech sióstr (Sophie, Céline i Anne), w którym nie potrafią utrzymać więzi rodzinnych. Próbują poradzić sobie z problemami uczuciowymi. Najstarsza z kobiet – Sophie wyszła za fotografa Pierre’a, z którym ma dwójkę dzieci. Ich związek przeżywa kryzys. Najmłodsza Anne studiuje architekturę i romansuje ze swoim profesorem Frédérickiem. Céline nie wyszła za mąż i jako jedyna odwiedza ich niepełnosprawną matkę, przebywającą w sanatorium. W jej życiu pojawi się jednak młody, przystojny mężczyzna. Sébastien zdaje się zabiegać o jej względy. Jego zaskakujące wyznanie doprowadzi do zbliżenia sióstr. Czy uda im się pogodzić z przeszłością i rozpocząć nowe życie.

Rodzaj Film fabularny
Rok 2005
Dane techniczne Barwny
Czas trwania 98 minut
Produkcja Belgia, Francja, Japonia, Włochy
Scenariusz Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Kieślowski
Reżyseria Danis Tanovic
Obsada aktorska Emmanuelle Beart (Sophie), Karin Viard (Celine), Marie Gillain (Anne), Guillaume Canet (Sebastien), Jacques Gamblin (Pierre), Jacques Perrin (Frederic), Carole Bouquet (matka), Jean Rochefort (Louis)
Kadry z filmu 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Fragmenty filmowe 1

Informacje o filmie zostały opublikowane za uprzejmością i przyzwoleniem „Internetowej Bazy Filmu Polskiego” mieszczącej się pod adresem www.filmpolski.pl

__
Rafał Toborek
Pozostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *