Hommage a Kieślowski

Festiwal Filmowy dedykowany Krzysztofowi Kieślowskiemu w 70. rocznicę urodzin i 15. rocznicę jego śmierci.

Hommage a Kieślowski

Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ jest organizatorem szczególnego wydarzenia – „Hommage a Kieślowski” – Festiwalu Filmowego dedykowanego Krzysztofowi Kieślowskiemu z okazji 70. rocznicy urodzin oraz 15. rocznicy jego śmierci, przypadających na 2011 rok. „Hommage a Kieślowski” odbędzie się w dniach 23-25 września, w Sokołowsku na Dolnym Śląsku.

Sokołowsko

„Hommage a Kieślowski” to wydarzenie o wyjątkowym znaczeniu – trzydniowy, międzynarodowy, interdyscyplinarny festiwal, podczas którego w jednym miejscu spotkają się bliscy współpracownicy, przyjaciele i rodzina Krzysztofa Kieślowskiego, pasjonaci jego twórczości oraz młodzi twórcy szkół filmowych i artystycznych. Wydarzenie „Hommage a Kieślowski” zostało objęte honorowym patronatem i udziałem żony Krzysztofa Kieślowskiego, Marii Kieślowskiej, a wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni twórcy i przedstawiciele świata kultury, m.in. Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Krzysztof Piesiewicz, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos, Zbigniew Preisner, Marina Fabbri, Petr Vicek, Pavla Bermannova i inni.

Sokołowsko

Na miejsce spotkania z twórczością Krzysztofa Kieślowskiego nieprzypadkowo wybrane zostało Sokołowsko. To tu Reżyser spędził kilka lat swojego dzieciństwa i rozwijał swoje filmowe pasje, oglądając przez dziurę w dachu Kino-Teatru „Zdrowie” swoje pierwsze projekcje. Krzysztof Kieślowski powrócił do Sokołowska po wielu latach, by nakręcić jeden ze swoich pierwszych filmów dokumentalnych pt. „Prześwietlenie”. To właśnie w Sokołowsku, w odbudowywanym na ten cel zabytkowym Sanatorium dr Brehmera, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ tworzy Międzynarodowe Laboratorium Kultury wraz z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Wydarzenie „Hommage a Kieślowski” przekracza ramy tradycyjnie rozumianego festiwalu filmowego, stanowiąc interdyscyplinarne wydarzenie, łączące w sobie formułę przeglądu filmowego, panelu dyskusyjnego, spektakli, wystaw i koncertów.

Organizator Festiwalu jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, sokolowsko.org
Patronat Honorowy objęła Maria Kieślowska, Prezydent Miasta Wałbrzych oraz Burmistrz Gminy Mieroszów

Otagowany jako: , , ,
__
Rafał Toborek
11 komentarzy

11 komentarzy do Hommage a Kieślowski

 1. judzia pisze:

  To co jedziemy? :)

 2. judzia pisze:

  Może jakoś hm… ekipą się zbierzemy czy coś? :P

 3. judzia pisze:

  ja jak najbardziej się piszę :)

 4. Spokojny pisze:

  Wyjazd zorganizowany – świetna myśl! Może łatwiej byłoby zorganizować jakiś tani nocleg. Ja również pisałbym się!

 5. Tomasz76 pisze:

  Dajcie znać chętnie się dołączę do noclegu i przyjazdu na tę ciekawą imprezę Ja jestem z Krakowa.

  • judzia pisze:

   Jak najbardziej trzeba się jakoś zorganizować – na kilkuosobowe grupy we wszelakich noclegowniach patrzą przychylniejszym okiem.
   Ja jestem z Mazur.

   • Tomasz76 pisze:

    Jeżeli cos będziecie wiedzieć dajci znac ja już wstępnie patrzyłem na połączenie kolejowe między Krakowem a Wałbrzychem ;) Musze dojechać do Wrocławia a potem z Wrocławia do Wałbrzycha się dostac no i razem będzie raźniej zobaczyć ten festiwal.

 6. Rafał Toborek pisze:

  Obdzwoniliśmy kilka pensjonatów w Sokołowsku w poszukiwaniu noclegów. Z informacji, które uzyskaliśmy od właścicieli to wszystko zostało już zarezerwowane. W samym Sokołowsku raczej nie uda się nic wynająć. Póki co jeszcze próbujemy, ale trzeba rozważać nocleg na obrzeżach. Damy znać jeśli będą jakieś wolne miejsca.

  • Tomasz76 pisze:

   Słyszałem od organizatorów, że jest miejsce za 30zł w Mieroszewskim Centrum Kultury co wy na to? Dajcie szybko znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zapisz się na newsletter, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach wprost na swoją skrzynkę e-mailową. Nie udostępnimy nikomu Twojego adresu.
 • Archiwum

 • Kategorie

 • Do poczytania

  otwórz wszystkie | zamknij wszystkie
 • Komentarze

 • Chmura tagów