Konkurs filmowy „Zdjęcie”

Dokument Krzysztofa Kieślowskiego „Zdjęcie” inspiracją konkursu dla uczestników tegorocznej edycji festiwalu Hommage a Kieślowski.

Fundacja In Situ, organizator Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski, ogłasza konkurs filmowy „Zdjęcie” związany z historią Sanatorium Dr Brehmera.

W 1972 roku Sokołowsko odwiedził Stefan Figlarowicz, fotoreporter miesięcznika Polska, który na zlecenie redakcji wykonał zdjęcia pacjentów Sanatorium Dr Brehmera, a także zdjęcia mieszkańców miasteczka. Dzięki uprzejmości autora zdjęć, zarchiwizowane fotografie mieszkańców Sokołowska, zostaną wykorzystane do ogłoszenia konkursu.

Konkurs

7 września, drugiego dnia festiwalu Hommage à Kieślowski, odbędzie się specjalny pokaz dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego „Zdjęcie”. Po projekcji uczestnicy konkursu spotkają się z Panem Stefanem Figlarowiczem, obecnie kierownikiem Studium Fotografii Artystycznej z Gdańska, a następnie wezmą udział w krótkim warsztacie prowadzonym przez znakomitego reżysera filmowego i teatralnego – Marcina Bortkiewicza.

Uczestnicy konkursu „Zdjęcie” otrzymają wydruki fotografii i korzystając z własnych telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych wyruszą w przestrzeń Sokołowska w poszukiwaniu osób ze zdjęcia. Tak jak w 1968 roku Krzysztof Kieślowski realizujący swój dokument o tym samym tytule.

Z powstałych materiałów, przekazanych w biurze festiwalu Hommage à Kieślowski najpóźniej 8 września 2013 o 21.00, jury w składzie Bożenna Biskupska, Zuzanna Fogtt, Stefan Figlarowicz, Marcin Bortkiewicz, wyłoni jeden materiał filmowy, którego autor zostanie nagrodzony bezpłatnym udziałem w warsztatach filmowych organizowanych przez Fundację In Situ w roku szkolnym 2013/2014.

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie jak również do uczestnictwa w innych warsztatach i projekcjach festiwalowych.

Organizowany po raz trzeci, Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski, ma na celu pokazanie, że twórczość jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalna wrażliwość, nadal stanowią punkt odniesienia dla wielu współczesnych, tak polskich jak i zagranicznych, twórców filmowych. Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym żony reżysera, Pani Marii Kieślowskiej.

Pełny program festiwalu dostępny na www.hommageakieslowski.pl

Otagowany jako: , , , , ,
__
Rafał Toborek
Pozostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Zapisz się na newsletter, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach wprost na swoją skrzynkę e-mailową. Nie udostępnimy nikomu Twojego adresu.
  • Archiwum

  • Kategorie

  • Do poczytania

    otwórz wszystkie | zamknij wszystkie
  • Komentarze

  • Chmura tagów