Plany budowy archiwum Krzysztofa Kieślowskiego w Sokołowsku

Na oficjalnej stronie Labolatorium Kultury w Sokołowsku znajduje się informacja o powstającym archiwum Krzysztofa Kieślowskiego:

„Archiwum Krzysztofa Kieślowskiego, znajdzie siedzibę w obrębie Laboratorium Kultury w Sokołowsku, miejscu bliskim reżyserowi. Spędził tutaj część dzieciństwa. W latach pięćdziesiątych leczył się w neogotyckim sanatorium w Sokołowsku jego ojciec, który spoczywa na okolicznym cmentarzu. Reżyser zrealizował tutaj m.in. film dokumentalny „Prześwietlenie”, w 1974 roku.”

„Żywy charakter Archiwum będzie się wyrażał w wielu realizowanych z jego pomocą projektach. Będą to między innymi warsztaty dla twórców filmowych, prowadzone w Sokołowsku, krytyczne opracowanie zbiorów i badania naukowe. Chcemy, by Sokołowsko, wraz z Archiwum Krzysztofa Kieślowskiego, stało się Laboratorium działań artystycznych i naukowych.”

Więcej informacji na temat inicjatywy znajdą Państwo na oficjalnej stronie Labolatorium.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Dziadak za informacje. Pani Justyna jest również autorką recenzji „Niebieskiego”, która opracowana została na podstawie wypowiedzi reżysera oraz własnych przemyśleń autorki. Gorąco zachęcamy do jej przeczytania.

Otagowany jako: , , ,
__
Rafał Toborek
Pozostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Zapisz się na newsletter, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach wprost na swoją skrzynkę e-mailową. Nie udostępnimy nikomu Twojego adresu.
  • Archiwum

  • Kategorie

  • Do poczytania

    otwórz wszystkie | zamknij wszystkie
  • Komentarze

  • Chmura tagów